אורן קובי המרסמית'

אורן קובי: “למה כדאי להשקיע בנדל”ן בשכונת Hammersmith בלונדון?

אחת מן האפשרויות העומדות בפני משקיע הנדל”ן שמעוניין לחפש תשואה בחו”ל, היא המרסמית’ בלונדון. שכונת המרסמית’ אנד פולהאם (Hammersmith and Fulham) היא שכונה יוקרתית הממוקמת בדרום מערב לונדון. האזור מאוכלס במשפחות אמידות ומאופיין בבתי ספר איכותיים. הרובע ממוקם בחלקה המערבי פנימי של העיר לונדון, ולתיירים יש אטרקציות מגוונות נמצאות ברובע ובעיקר מוסדות ספורט מגוונים בעיקר שלוש קבוצות כדור רגל שבראשם קבוצת צלסי וכן קבוצת פולהאם מליגת המשנה.

ברובע האמרסמית’ מתגוררים קרוב למאתיים אלף תושבים נכון ל-2019. השכונה משופעת בתחבורה ציבורית ובאטרקציות תיירותיות, לרבות תיירות הבאים למשחקי כדורגל. לפי יזם הנדל”ן אורן קובי, בלונדון למעשה אין עירייה במובן שאנחנו ישראלים מדמיינים עירייה, שהרי לונדון עצמה היא אגד ערים של 33 ערים, כאשר לכל אחת מהן אוטונומיה אדמיניסטריבית מסוימת, ולכולן ראש עירייה אחד (כיום סאדריק קאן). המרסמית’ אנד פולהאם היא למעשה עיר קטנה שכזאת, ונחשבת לאחת הטובות שבלונדון. אוכלוסיית הרובע מגוונת מבחינה סוציו-אקונומית, וברובע שכונות בהן מרבית התושבים שייכים למעמד הבינוני- גבוה, לצד שכונות חלשות יותר.

לפי יזם הנדל”ן אורן קובי, מחירי הנדל”ן בבריטניה נמצאים באי ודאות גדולה, כאשר בסוף אוקטובר כביכול יגיע המועד הסופי לפרישה מן האיחוד האירופי, אולם לא ברור אם ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג’ונסון, יצליח בסופו של דבר לבצע את המהלך. הצניחה החזקה של הפאונד הבריטי גם היא תורמת למחירי נדל”ן נמוכים עבור משקיעים מחו”ל. לאור כך, יתכן כי השקעה ביום בנדל”ן ברחבי הממלכה המאוחדת, ובמיוחד במרכז לונדון שם הביקוש תמיד חזק ולא נפגע במיוחד גם בימים אלו, תהווה הזדמנות אמיתית.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *