במה עדיף להשקיע: דירה קטנה בארץ או נכס במנהטן?

השקעה בנדל”ן, כך באופן אידיאלי, אמורה להיות השקעה סולידית שמעניקה תשואה נאה. משקיעים נועזים עשויים לבחור בנכסים מעט יותר מסוכנים או בנכסים המיועדים להשבחה תוך השקעת סכומים ניכרים, אך משקיע נבון לא יקבל החלטת השקעה לפני שיבחן זו מול זו לפחות שתי חלופות. הפעם, נבקש לבחון את השאלה במה עדיף להשקיע: דירה קטנה בארץ או נכס במנהטן?

אזור צפוף וגם אמיד

לפי דבריו של אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, ההשוואה בין נכס קטן בארץ לבין נכס במנהטן בהחלט ראויה. ניתן לגלות נכסים ראויים ביותר במנהטן, שמתומחרים באופן דומה למדי במחיר של דירה קטנה בישראל. באופן מעניין, מנהטן הינה אחד המחוזות של ניו יורק ובדומה למצב בגוש דן, זהו אזור מאוד צפוף. יחד עם זאת, זהו גם אחד מהאזורים האמידים ביותר בארצות הברית. עם כל הכבוד לישראל הקטנה, כאשר ניתן להשקיע באותו סכום כסף באזור שהוא אחד השמות החמים של ארצות הברית, די ברור היכן כדאי לשים את הכסף.

מנהטן – המקום הנכון למשקיע

מנהטן, למי שלא יודע, מסביר לנו אורן קובי, ידועה כאחד האזורים השוקקים בארצות הברית. במקום ניתן למצוא עסקים גדולים לרבות עסקי פיננסים, מסחר ותעשייה. זהו גם אזור שבו פעילות תרבותית ענפה. במנהטן מספר עצום של בעלי מקצועות חופשיים ונעשה מאמץ גדול למשוך אליה יזמי סטארט אפ מכל רחבי העולם. מבחינת המשקיעים, חשוב להבין כי מנהטן ידועה מאוד גם בזכות אמצעי התחבורה הציבורית היעילים שבה וגם תחושת הביטחון והסדר. לסיכום, לאור מחירי הנדל”ן הגבוהים בישראל של 2018 ובהשוואה למחירי נכסים למכירה במנהטן, רכישה נכס במנהטן עדיפה בהרבה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *