מה הם יתרונות השימוש בביטקוין?

המטבע הוירטואלי ביטקוין ממשיך לצבור תאוצה ברחבי העולם, וככל שחולף הזמן מתברר כי יש בשימוש בו לא מעט יתרונות מעניינים. היזם אורן קובי מסביר לציבור הגולשים מה היתרונות של הביטקוין על פני המטבעות הפיזיים ה”מסורתיים” של היום כמו הדולר, יורו ואפילו השקל.

“ראשית כל, הביטקוין חסין מפני אינפלציה”, אומר אורן קובי. “בניגוד למטבעות פיזיים אותם המדינות יכולות בתיאוריה להדפיס ללא הגבלה, לביטקוין יש כמות מוגבלת וידועה מראש של מטבעות ולכן הסיכון של תופעת האינפלציה איננו רלוונטי אליו.

מערכת פתוחה

יתרון נוסף של ביטקוין הוא השימוש בקוד פתוח. כתוצאה מכך, נוצרה מערכת קלה להבנה שהיא פתוחה לכל לצרכיי בדיקה וביקורת על ידי כל מי שמעוניין בכך, זאת בניגוד למערכת הפיננסית המסורתית שללא סיוע צמוד של בעל מקצוע סביר להניח כי האדם הממוצע לא ימצא בה את הידיים והרגליים.

מסחר ישיר

עוד יתרון חשוב של המטבע הוירטואלי הוא האפשרות לבצע מסחר ישיר בין שני הצדדים, כלומר אין חובה להיעזר בצד מתווך כמו הבנקים או חברות כרטיסי האשראי השונות כדי להוציא לפועל עסקאות. עובדה זו חוסכת לצדדים הסוחרים את הצורך להפריש עמלה כל פעם שכסף עובר ידיים.

מטבע ללא גבולות

לסיום, אורן קובי מציין יתרון משמעותי נוסף של הביטקוין על פני המטבעות הרגילים – היותו מטבע גלובלי. במלים אחרות, ביטקוין כמטבע דיגיטלי אינו מוגבל על ידי גבולות גיאוגרפיים או גבולות פוליטיים. לדוגמה, כאשר אתם טסים לחו”ל עליכם להגיע אל חלפן כספים כדי להמיר את הכסף שבאתם איתו מהבית אל המטבע המקומי כדי לבצע רכישות. זה אינו המצב אם אתם מחזיקים בביטקוין, כמובן בתנאי שהאנשים שאתם סוחרים איתם גם הם מקבלים אותו כאמצעי תשלום לגיטימי.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *