ראש בראש: השקעה סולידית או עסקה מורכבת?

בימים בהם העיתונות הכלכלית מתארת מגוון רחב של אפשרויות השקעה, מוצאים את עצמם המשקיעים מתלבטים ארוכות במה לבחור. האם לבחור בהשקעה חסרת סיכון? האם כדאי להעדיף השקעה שטמון בה סיכון מסוים? מה לגבי השקעה סולידית? ומה בדבר עסקה מורכבת? ביקשנו את אורן קובי, אשר במקצועו הינו איש נדל”ן בעל וותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, לעשות סדר בדברים.

הגדרת מטרת ההשקעה

כאשר נרצה לבחון את הדברים האחד מול השני, מסביר אורן קובי, נצטרך להבין כי אין תשובות מוחלטות. מה שיתאים למשקיע האחד לא בהכרח יתאים למשנהו. לכן, חשוב שכל אחד יגדיר לעצמו את המטרות בביצוע ההשקעה ולאחר מכן יבין, לגבי כל סוג של השקעה מהם המאפיינים שלה.

אם המטרה של המשקיע היא לשמור על הערך של ההשקעה ולא יותר, זה עניין אחד. אם המטרה היא להשיג תשואה של 4 – 5 אחוזים לשנה, זה עניין שני. אם המטרה היא לנסות להעלות את ערך ההשקעה בעשרות אחוזים בתוך מספר שנים – זהו עניין אחר לחלוטין. בתוך כך, קובע אורן קובי, יש לקחת בחשבון מאפיינים כגון גיל המשקיע והון פנוי להשקעה.

חובבי סיכון או מתרחקים מסיכון?

השקעה סולידית תתאים ביותר למי שמוגדר כ”משקיעים שונאי סיכון”. אלה הם משקיעים שבגדול רוצים לישון טוב בלילה. הם לא מעוניינים להתעורר בוקר אחד ולגלות כי ערך ההשקעה נחתך במחצית אבל הם גם לא צפויים לגלות כי הסכום שאותו השקיעו הכפיל או שילש את עצמו אפילו בתוך חמש או עשר שנים. השקעה סולידית יכולה בהחלט להניב הכנסה שוטפת והיא מתאימה מאוד גם לאלה שאינם רואים עצמם כמשקיעים מאוד מנוסים. עסקה מורכבת לעומת זאת, מתאימה למשקיעים שלא חוששים מסיכון ניכר יותר אבל מעוניינים ליהנות מתשואה ניכרת ואפשרות לעלייה תלולה בשווי ההשקעה.[/vc_column_text]

מאמרים נוספים בנושא

[/vc_column][/vc_row]

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *