360 אלף בתים חדשים ייבנו בריאות הירוקות של אנגליה

אם תהיתם מדוע הישראלים ממשיכים להשקיע בנדל”ן באי הבריטי, אורן קובי מצביע על אחת הסיבות העיקריות לכך: אפשרות ליהנות מאיכות חיים גבוהה מבלי להתרחק מחיק הטבע.

לפי ידיעה שפורסמה באתר של ה-Guardian הבריטי, כ-360 אלף בתים חדשים נבנו בשטחים הירוקים של אנגליה במהלך שנת 2017.

אורן קובי מציין שבסך הכל מדובר בעלייה של מאות אחוזים בהיקף הבנייה של בתים בריאות הירוקות של אנגליה – בשנת 2012 היקף הבנייה עמד על 81 אלף בתים בלבד, כלומר היקף הבנייה הכפיל את עצמו פי 4 בחמש השנים האחרונות.

לחיות בטבע ליד אוקספורד

פרויקטים נוספים בהיקף דומה עתידים להתחיל בנייה בקרוב. האזורים הירוקים שבהם הקרקעות עתידות להפשיר לבנייה בזמן הקרוב הם בצפון מערב ובמזרח אנגליה. חלק מאתרי הפיתוח המדוברים נמצאים סמוך להמפשיר ולשטחים הפתוחים של אוניברסיטת אוקספורד המפורסמת.

“לחיות בחיק הטבע זה חלום של רבים מאיתנו”, אומר יזם הנדל”ן אורן קובי. “זו השקעה זולה יותר מאשר לחיות בעיר יקרה כמו לונדון והנוף שנשקף מחלון הבית הרבה יותר קורץ בהשוואה לנוף האורבני”.

הדבר היחיד שעלול לעכב את תחילת הבנייה הוא התנגדות של הירוקים בבריטניה. באופן טבעי, הירוקים חוששים שהבנייה תפגע באופן דרסטי בשטחים הירוקים מאחר והיא תצמצם את היקף השטח הטבעי.

על אף זאת, אורן קובי מבטיח כי רוב הסיכויים הם שבסופו של דבר פרויקטי הבנייה השונים יצאו לדרך תוך מציאת פשרה מקובלת בין הקבלנים לבין הירוקים. אמנם זה עלול לקחת קצת זמן בגלל הביורוקרטיה שנובעת מתוך הצורך להתמודד עם ההתנגדות שהוגשה, אבל בשורה התחתונה הפרויקטים יצאו לדרך במוקדם או במאוחר.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *